Lista de priorități finală pentru anul 2022, în vederea repartizării prin închiriere a locuințelor A.N.L.

Prin Hotărârea Consiliului Local al Municipiului Giurgiu nr.332 din 27 octombrie a fost aprobată Lista de priorități finală pentru repartizarea locuințelor, realizate de către Agenția Națională pentru Locuințe destinate tinerilor și familiilor de tineri în vârstă de până la 35 ani pentru anul 2022.

La data repartizării locuințelor, solicitanții au obligația să reconfirme îndeplinirea tuturor criteriilor de acces, în termen de 15 zile, în caz contrar aceștia vor fi excluși din listă și vor fi înștiințați pentru reconfirmare următorii solicitanți, în ordinea punctajului.

Repartizarea și închirierea locuințelor ANL în Municipiul Giurgiu se face în baza listei de repartizare, în limita unităților locative disponibile pe număr de camere, în ordinea descrescătoare a punctajului cumulat obținut și a poziției din listă.

1. Lista de priorități finală pentru repartizarea locuințelor A.N.L. pentru anul 2022
  2. Hotărâre privind aprobarea listei de priorități finală pentru repartizarea locuințelor A.N.L pentru anul 2022

Ultima modificare: 08.11.2022 – 12:09 de către Administrator

Anteriorul O nouă tranșă de alimente pentru persoanele defavorizate distribuite prin proiectul POAD